תפריט
צור קשר
טלפון
אבחון דידקטי - מכון הישג
1-700-720-100      פייסבוק      צור קשר טלפון
התקשרו 1700-720-100
אבחון דידקטי אבחון דידקטי נותן לתלמידים, הורים, מורים וגם סטודנטים תמונה מדויקת ומפורטת לא רק על עצם קיומן של לקויות למידה, אלא גם היכן מסתתרות נקודות החוזק, ואיך ניתן למקסם את היכולות של כל אחד ואחד לפי הנתונים האישיים והיכולות שלו. החל מ-1400
אבחון פסיכודידקטי בגישתנו הייחודית, מכון הישג בודק את מכלול היכולות, הכישורים והפוטנציאל של כל מאובחן על מנת לזהות לקויות למידה. לאחר בדיקה מקיפה, המומחים שלנו ייתנו דגשים מקצועיים כדי לטפל בכל נושא ספציפי. הנחה לקבוצות
לרשימת המאמרים
מלאו את הטופס הבא ונציג מטעמינו יחזור אליכם :
שם מלא
טלפון
דוא"ל
הערות
 

שאלות ותשובות

מה אתם יודעים על אבחון פסיכודידקטי? בדף שאלות ותשובות תמצאו מענה לשאלות הנפוצות ביותר בנושא. אנו ממליצים לכם לקרוא דף זה על מנת להבין יותר טוב את מטרת האבחון וכן את התועלת שבו.
שאלות ותשובות על אבחון דידקטי
מהו אבחון דידקטי?
בדיקה זאת בודקת מגוון מיומנויות הנצרכות לתלמידי בית הספר כמו: קריאה, כתיבה, חשבון, תפיסה חזותית ומרחבית, חשיבה מילולית ובלתי מילולית וכן אבחון ראשוני של בעיות קשב וריכוז .
מהי מטרתו?
המטרה העיקרית של אבחון דידקטי היא "לשים את האצבע" על הגורם הספציפי או מספר הגורמים לקשיים הלימודיים של ילדכם (או שלכם במקרה של סטודנטים), כך אפשר להתאים לילדכם שיטת הוראה מתקנת וכן לאפשר למורים שלו להבין את הקשיים ולהתמודד איתם בהתאם. בנוסף, תלמיד/סטודנט שאובחן כלקוי למידה זכאי להקלות במבחנים כגון הארכת זמן, הקראה, התעלמות משגיאות כתיב ועוד.
מי יכול לעבור אבחון דידקטי?.
ניתן לאבחן ילדים החל מגיל 6 כהכנה לכיתה א", תלמידי יסודי ותיכון ואף תלמידים במוסדות להשכלה גבוהה .
מי צריך לעבור אבחון דידקטי?
קשיים מכבידים בלימודים אינם טבעיים, ברגע שהתלמיד לא מצליח ללמוד נושא מסוים או לא מצליח במבחנים ובשיעורי בית למרות רצונו והשתדלותו יש צורך לאבחן בצורה מקצועית את הבעיה.
מה החשיבות של האבחון הדידקטי דווקא לקראת סוף השנה?
החשיבות של האבחון הדידקטי דווקא לקראת שנת הלימודים הבאה היא באיתור הבעיות מוקדם ככל האפשר ובהתחלת הטיפול בהם בשנה הבאה. טיפול בבעיות יאפשר לילד להצליח יותר בלימודים ולחוות סיפוק, וכן למורים ולכם כהורים לדעת להתאים לו שיטות לימוד ודרכי הוראה שיתאימו לו.
מי רשאי לאבחן?
את האבחון הדידקטי מבצעים מאבחנים מוסמכים שהוכשרו ולמדו את המקצוע במסגרת תואר שני. התעודה ניתנת באישור משרד החינוך.
כיצד מתבצע האבחון?
האבחון נמשך בין מספר שעות  וכולל לרוב בין-2 ל-3 פגישות לאחר שהמאבחן מנתח את הממצאים שהתקבלו , מתקיימת פגישה עם ההורים ובו המאבחן מסביר להם על הבעיות שנתגלו באבחון בנוסף לכך הם מקבלים דו"ח המסכם את הממצאים שהתקבלו בפגישה.
איך אני יודע שבחרתי את המכון הנכון לילדי?
חשוב מאוד לבחור מכון בו המאבחנות הינן בעלות גישה אדיבה וידידותית מאוד לילדכם, כך רמת האמינות של האבחון נשמרת ותוצאות האבחון משקפות את מצבו האמיתי של ילדכם. בנוסף יש לדרוש לראות תעודה מוסמכת לאבחון דידקטי והכרה של משרד החינוך באבחונים.
שימו לב: בעיות רגשיות וחברתיות אינן נבחנות באמצעות אבחון דידקטי אלא באמצעות אבחון פסיכודידקטי, אבחון לימודי המשלב ניתוח רגשי וחברתי על ידי פסיכולוג, אבחון זה נותן פרספקטיבה רחבה יותר, אך אין צורך לבחור באבחון פסיכודידקטי במידה ואין חשד משמעותי לכיוונים אלו כבר בהתחלה.


עמוד הבית אודות מכון הישג צוות מומחים אבחון דידקטי לילדים מחירון אישורים ורישיונות דרושים סניפים מאמרים צור קשר