22/11/2018

אבחון דידקטי לשנת תשע"זחוויתם קשיים בלימודים בשנת התשע"ו? הייתם רוצים שנה מוצלחת יותר? ייתכן מאוד שללא עזרה מקצועית, אבחון דידקטי ייסודי, יהיה כמעט בלתי אפשרי לשפר את ההישגים שלכם בצורה משמעותית. מומלץ למי שחווה קשיים לפנות אל אנשי מקצוע מובילים, לצורך אבחון והדרכה להוראה מתקנת. הורים וסטודנטים יקרים, אם חוויתם בשנה הנוכחית וייתכן וגם בשנים שקדמו לה קשיים בלימודים, שפגעו ברמות שונות ביכולת הלימודית שלכם כסטודנטים או של בנכם התלמיד, אתם בוודאי מייחלים לשפר את הרמה הלימודית בשנה הבאה.המטרה של כולנו היא ששנת הלימודים תהיה שנה מוצלחת!לכן, דווקא עכשיו זהו הזמן הטוב ביותר עבורכם לביצוע אבחון דידקטי ייסודי ולהצליח לאבחן בדיוק מה היו הבעיות השנה, ממה הם נבעו, הגדרה מדויקת של הבעיה ומציאת פתרון ודרכי הוראה מתקנת לשנה הבאה, כך שבשנה הבאה הלומד יגיע להישגים משמעותיים.

מדוע חשוב כל כך לערוך אבחון דידקטי לשיפור רמת הלימודים?

פעמים רבות כאשר לתלמיד ישנם קשיים בלימודים, הוא אינו מצליח בשיעורי הבית, הוא אינו מבין את חומר הלימוד, התלמיד משקיע אך לא מצליח במבחן וכדומה, אנו נוטים לנסות לטפל בזה בכוחות עצמנו. זה כמובן חיובי. חשוב מאוד לנסות ולאתר את הבעיה בכוחות עצמכם. להשקיע יותר בלימודים ולנסות לברר עם המורה כיצד הוא יכול להצליח יותר במבחן.לעיתים זה לא מספיק. ישנם מקרים רבים בהם על מנת לאבחן את הבעיה, את הגורם לקשיים בלימודים יש צורך במאבחנת מקצועית בלבד. באמצעות אבחון דידקטי מקצועי ניתן לאתר ולהגדיר בעיות רבות שעבור מי שאינו מומחה הם אינם מזוהות, ואין לו את הידע והניסיון על מנת לאבחן אותן אין את הכלים לאתר את הבעיה ובוודאי שלא להתאים את שיטת ההוראה המתקנת הנדרשת.למעשה, עריכת אבחון דידקטי זהו כבר 80% מהשיפור בלימודים, לאחר מכן נדרשת התמדה ושימוש בהוראה המתקנת הנדרשת, וההצלחה כבר תגיע!אנו במכון הישג עורכים אבחון דידקטי לתלמידים רבים מידי שבוע.אבחון דידקטי לשנת תשע"זצרו איתנו קשר:חוויתם קשיים בלימודים בשנת התשע"ו? הייתם רוצים שנה מוצלחת יותר? ייתכן מאוד שללא עזרה מקצועית, אבחון דידקטי ייסודי, יהיה כמעט בלתי אפשרי לשפר את ההישגים שלכם בצורה משמעותית. מומלץ למי שחווה קשיים לפנות אל אנשי מקצוע מובילים, לצורך אבחון והדרכה להוראה מתקנת. הורים וסטודנטים יקרים, אם חוויתם בשנה הנוכחית וייתכן וגם בשנים שקדמו לה קשיים בלימודים, שפגעו ברמות שונות ביכולת הלימודית שלכם כסטודנטים או של בנכם התלמיד, אתם בוודאי מייחלים לשפר את הרמה הלימודית בשנה הבאה.המטרה של כולנו היא ששנת הלימודים תהיה שנה מוצלחת!לכן, דווקא עכשיו זהו הזמן הטוב ביותר עבורכם לביצוע אבחון דידקטי ייסודי ולהצליח לאבחן בדיוק מה היו הבעיות השנה, ממה הם נבעו, הגדרה מדויקת של הבעיה ומציאת פתרון ודרכי הוראה מתקנת לשנה הבאה, כך שבשנה הבאה הלומד יגיע להישגים משמעותיים.

מדוע חשוב כל כך לערוך אבחון דידקטי לשיפור רמת הלימודים?

פעמים רבות כאשר לתלמיד ישנם קשיים בלימודים, הוא אינו מצליח בשיעורי הבית, הוא אינו מבין את חומר הלימוד, התלמיד משקיע אך לא מצליח במבחן וכדומה, אנו נוטים לנסות לטפל בזה בכוחות עצמנו. זה כמובן חיובי. חשוב מאוד לנסות ולאתר את הבעיה בכוחות עצמכם. להשקיע יותר בלימודים ולנסות לברר עם המורה כיצד הוא יכול להצליח יותר במבחן.לעיתים זה לא מספיק. ישנם מקרים רבים בהם על מנת לאבחן את הבעיה, את הגורם לקשיים בלימודים יש צורך במאבחנת מקצועית בלבד. באמצעות אבחון דידקטי מקצועי ניתן לאתר ולהגדיר בעיות רבות שעבור מי שאינו מומחה הם אינם מזוהות, ואין לו את הידע והניסיון על מנת לאבחן אותן אין את הכלים לאתר את הבעיה ובוודאי שלא להתאים את שיטת ההוראה המתקנת הנדרשת.למעשה, עריכת אבחון דידקטי זהו כבר 80% מהשיפור בלימודים, לאחר מכן נדרשת התמדה ושימוש בהוראה המתקנת הנדרשת, וההצלחה כבר תגיע!אנו במכון הישג עורכים אבחון דידקטי לתלמידים רבים מידי שבוע. עוד מאמרים בנושא:אבחון דידקטי במתמטיקהאבחון פסיכודידקטיאבחון דידקטי באנגלית

כותב המאמר: אורית הרפז

בעלת תואר שני ב-'אבחון לקויות למידה' מאוניברסיטת בר אילן עם 12 שנות ניסיון בתחום. מאבחנת מוסמכת בכירה במכון הישג.

Scroll to Top חייגו עכשיו