תפריט
צור קשר
טלפון טלפון
072-394-4408      פייסבוק      צור קשר טלפון
לרשימת הסניפים שלנו התקשרו 0723944408
מידע על אבחון דידקטי ופסיכודידקטי
מלאו את הטופס הבא ונציג מטעמינו יחזור אליכם :
שם מלא
טלפון
דוא"ל
הערות
 

בעיות קשב וריכוז

בעשור האחרון, הפרעות קשב וריכוז ADHD (Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder) מקבלות את תשומת הלב הראויה להן הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים. כנסו לקריאת המאמר המלא
בעשור האחרון, הפרעות קשב וריכוז ADHD (Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder) מקבלות את תשומת הלב הראויה להן הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים. מודעות גדולה לנושא וכלי אבחון מעמיקים מאפשרים אבחון הפרעות קשב וריכוז החל מגיל הילדות ועד לגיל הזהב.

אבחון הפרעת קשב וריכוז – מבחן TOVA

מבחן TOVA (Test of Variables of Attention) הוא כלי לאבחון הפרעות קשב וריכוז הקיים עוד משנות ה-60 ומשמש מאבחנים בהצלחה עד היום. המבחן ממוחשב ומורכב משני חלקים בני כ-10 דקות כל אחד (נהוג לעבור את החלק השני תחת השפעת ריטלין על מנת להשוות בין התוצאות). במהלך האבחון הנבדק מתבקש להקיש או לא להקיש על אלמנטים מסוימים המופיעים על מסך המחשב. זמן ההקשה, דיוק בהקשות, השמטות ופרמטרים נוספים כמו התנהגותו של הנבדק (מעבר מישיבה לעמידה, ישיבה על קצה הכיסא, תזזיתיות וכו') עוזרים לאבחן את מידת הקשב והריכוז.

אבחון בעיות קשב וריכוז – אבחון דידקטי

כלי נוסף המשמש לשם אבחון הפרעות קשב וריכוז הוא האבחון הדידקטי. בבסיסו, אבחון דידקטי נועד לבחינת יכולות מחשבתיות וקוגניטיביות ולאבחון לקויות למידה. מכיוון שאלו מלוות לא פעם הפרעות קשב וריכוז נהוג לערוך אבחון דידקטי מלא. במהלך האבחון יבדקו כישורים כמו קריאה, הבעה, כתיבה, חשבון, זיכרון ועוד. משך האבחון הוא בין 4 ל-6 שעות כאשר ניתן לערוך אותו ביותר מפגישה אחת. האבחון מאפשר לגלות הפרעות קשב וריכוז המלוות בלקויות למידה ולהתאים לנבחן תכנית עבודה לימודית בהתאם לקשייו וצרכיו. יש להבחין בין אבחון דידקטי לאבחון פסיכודידקטי שאינו אבחון קשב וריכוז אלא נועד לבחון גם את עולמו הרגשי של הנבדק, את יכולתו השכלית, החברתית וכדומה. אבחון פסיכודידקטי נדרש כאשר ישנו חשד לקשיים שאינם דווקא בשל בעיית קשב וריכוז או לקות למידה.

אבחון קשב וריכוז במבוגרים

אבחון קשב וריכוז במבוגרים נעשה באופן דומה לזה של ילדים. ניתן לאבחן הפרעות קשב וריכוז במבוגרים על ידי שימוש במבחן TOVA ואבחון דידקטי אך עבור מבוגרים יש להוסיף גם ראיון קליני מעמיק. מבוגרים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז לעיתים יציגו מאפיינים שונים מעט מילדים, לאו דווקא יענו על כל הקריטריונים המקובלים לאבחון הפרעת קשב וריכוז ולכן הראיון הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מהאבחון הכולל.

הפרעות קשב וריכוז אבחון חיוני

 הפרעות קשב וריכוז איבחון חינוי להצלחה בלימודים ובכלל בחיי היום יום. אל תהססו וצרו אתנו קשר עוד ניום לתיאום פגישה.
זכרו, מכון הישג המתמחה עם אבחון בעיות קשב וריכוז יעזור לכם!

נשמח לעמוד לשירותכם.
התקשרו עוד היום לקביעת פגישה: 072-394-4408